Anonym nahlásil bombu v Prioru, nebyla tam

Policisté v pondělí dopoledne evakuovali obchodní dům Prior ve Zlíně. Kolem půl desáté někdo zavolal na linku 158, že je v prostorách Prioru bomba. „Policisté evakuovali několik desítek zaměstnanců budovy obchodního domu," přiblížila za zlínskou policii mluvčí Lucie Javoříková. Podle ní několikapatrovou budovu prohledali policejní pyrotechnici i speciálně vycvičený pes na vyhledávání výbušnin, ale bezvýsledně.  

„Krátce po půl dvanácté dopoledne byla budova policisty předána zpět do užívání a zaměstnanci i zákazníci byli vpuštěni dovnitř," doplnila Lucie Javoříková. Současně zlínská policejní mluvčí zdůraznila, že tímto případ pro policisty nekončí.

„Policisté nadále zjišťují a prověřují všechny informace, které povedou k dopadení pachatele. V případě prokázání viny, mu hrozí za trestný čin za šíření poplašné zprávy až tříletý trest odnětí svobody," zdůraznila Lucie Javoříková.

V pondělí od půl desáté dopoledne byl zlínský obchodní dům obehnán policejními páskami, které vzbuzovaly zvědavost i obavy kolemjdoucích obyvatel krajského města. Co se to stalo? Proč nemůžeme dovnitř? Ptali se hlídkujících strážníků a policistů v bezprostředním okolí obchodního domu. „To je jako loni, zase se někdo nudil," vzpomínala Zdenka Dohnalová.

„Možná si někdo myslí, že to je žert, podle mne však dost nepovedený. Za tohle by měl jít někdo do vězení," rozčílila situace za Věru Novákovou. Ve Zlíně, ale i v celé republice řešila policie případy anonymních výhrůžek od pachatele, kterého identifikovala v Českých Budějovicích. Cílem jeho útoku byly mimo jiné i Městské divadlo ve Zlíně, střední i základní školy. Kromě toho i nádraží v ČR nebo i vládní instituce.