Auto srazilo ve Val. Meziříčí chodkyni, žena v nemocnici zemřela

Osobní automobil srazil ve středu večer na přechodu pro chodce ve Valašském Meziříčí pětaosmdesátiletou ženu. Seniorka byla s těžkým zraněním převezena do nemocnice, kde po několika hodinách zemřela. ČTK to dnes řekla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Letos je to na Vsetínsku již třináctá oběť dopravních nehod. 

"Čtyřiadvacetiletý řidič jel ve vozidle značky Audi A4 po ulici Sokolská směrem ke kruhovému objezdu ulic Palackého a Nádražní. Při tom přehlédl a nedal přednost chodkyni, která přecházela po přechodu pro chodce z levé strany ve směru jízdy vozidla, a ženu srazil," popsala Javorková. Seniorka upadla na vozovku a vážně si poranila hlavu. 
    
Záchranná služba ji v kritickém stavu odvezla do nemocnice, kde žena později zemřela. Řidič z Valašského Meziříčí je podle Javorkové podezřelý z usmrcení z nedbalosti. V případě uznání viny mu u soudu hrozí až šest let vězení. Dechová zkouška vyloučila, že by muž před jízdou pil alkohol. 
    
Letos jde již o třináctou smrtelnou dopravní nehodu v okrese Vsetín. "Zemřelo při nich pět chodců, z toho se čtyři nehody staly za tmy nebo za snížené viditelnosti. Dále zahynuli čtyři cyklisté, tři lidé v osobních vozidlech a jeden na čtyřkolce," uvedla Javorková. Loni v regionu při nehodách za celý rok zahynulo pět lidí. 
    
Ve Zlínském kraji zemřelo v tomto roce při dopravních nehodách 29 lidí. Loni v kraji za celý rok registrovali dopravní policisté 32 obětí nehod. 
 
zdroj: ČTK