Barumu Continental vzrostl v loňském roce zisk o čtvrtinu na 1,93 mld. Kč

Otrokovickému výrobci pneumatik Barum Continental loni vzrostl zisk o čtvrtinu na 1,93 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 12 procent, podnik utržil 47,86 miliardy korun. V roce 2010 to bylo 42,74 miliardy korun. Tržby i zisk byly nejvyšší za posledních sedm let, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku.  

Podnik loni vyrobil nejvíce pneumatik za poslední roky. Osobních plášťů bylo 17,96 milionů kusů, o rok dříve jich Barum vyprodukoval o 126.000 méně. "Kapacita výroby v roce 2011 byla plně vytížena. Objem výroby jak osobních, tak komerčních plášťů dosahoval historických maxim," uvedl předseda výkonného výboru a jednatel firmy Libor Láznička.

V Barumu loni pracovalo 3559 zaměstnanců, což je o 77 více než v roce 2010. V roce 2004 však ve firmě pracovalo více než 4000 lidí. Podnik je však stále největším zaměstnavatelem v kraji.
 
Podnik musel letos v květnu a červnu omezit výrobu, zejména pneumatik pro nákladní automobily. "Nyní již jedeme standardně," řekl ČTK Láznička. Podle výroční zprávy by měla být výrobní kapacita pro osobní pláště v letošním roce plně využita, poptávka po pláštích pro nákladní a průmyslová vozidla se očekává nižší.
 
Otrokovický výrobce pneumatik je českou divizí německého koncernu Continental, který v loňském roce více než zdvojnásobil zisk na 1,24 miliardy eur (přes 30 miliard Kč). Tržby společnosti stouply o 17 procent na 30,5 miliardy eur. V letošním roce počítá firma s nárůstem tržeb o více než pět procent.
 
zdroj: ČTK