Bezdrátové systémy Modena společnosti Biamp rozšiřují možnosti videokonferenčních řešení

Společnost Audiopro rozšířila svou nabídku komunikačních řešení o produkty značky Biamp. Jde o bezdrátovou technologii, kterou lze využít jako součást videokonferenčních řešení. S její pomocí lze také přeměnit prakticky jakýkoliv prostor snadno a rychle ve sdílené pracoviště.

Způsob, jakým pracujeme, se do značné míry změnil. Zdokonalujeme se a využíváme nejmodernější systémy. Konferenční technologie nás mohou brzdit, anebo pomáhat. Žijeme ve světě mobilních BYOD technologií. Jsme zvyklí pracovat kdykoli a kdekoli na vlastních zařízeních. V současné situaci, kdy mnoho firem mění svůj způsob fungování a hledá technologie nabízející pružnější modely spolupráce, přináší zařízení Modena Hub opravdu zajímavé možnosti.

Tento bezdrátový systém umožňuje počítačům a mobilním zařízením připojit se k periferním zařízením včetně displejů, reproduktorů, mikrofonů a kamer bez kabelu. Jinými slovy – každý může přijít na jednání se svým vlastním notebookem, telefonem nebo tabletem, posadit se na libovolné místo, a díky tomuto „bezdrátovému USB“ se připojit k audiovizuálnímu systému dané místnosti bez jediného kabelu. Ve velkých zasedačkách tak odpadá problém s tím, že by někdo špatně viděl na hlavní obrazovku místnosti – prezentaci jednoduše sleduje na své obrazovce. Bezdrátové sdílení dává všem účastníkům jednání také schopnost prezentovat svůj obsah na hlavní displej zasedací místnosti, nebo přímo do zařízení ostatních účastníků schůzky.

Zařízení Modena Hub také usnadňuje firmám přechod na nejnovější trend – zřizování tzv. huddle rooms – menších prostor pro jednání nebo spolupráci různě velkých pracovních týmů. „To je zajímavé zejména v aktuální situaci, kdy mnoho firem přehodnocuje prostorové uspořádání svých kanceláří a hledá řešení, které by lépe vyhovovalo jejich potřebám po covidové pandemii. Bezdrátový systém Modena Hub totiž dovoluje využít k jednání či prezentaci jakoukoli místnost – kromě technikou vybavených zasedaček i další prostory kanceláře, včetně odpočinkových zón, ale také posluchárny nebo velké sály,“ říká Michal Černý ze společnosti Audiopro.