Právě se nacházíte:

Byliny ve zlínském muzeu

Připravili jsme pro Vás nový cyklus přednášek a dílen „Byliny v muzeu“, který vznikl jako společný projekt botanického pracoviště a oddělení muzejní pedagogiky.  

Rádi bychom nabídli zájemcům o léčivé rostliny, přírodní léčbu a domácí využití rostlin, možnost načerpat nové informace a vyzkoušet si zajímavé recepty a postupy. Naším cílem je také vytvořit příjemný prostor, kde se mohou setkávat lidé s podobným zájmem, sdílet vlastní zkušenosti a vzájemně se inspirovat.

„Byliny v muzeu“ plánujeme pořádat prozatím dvakrát ročně. Každé setkání zaměříme na určité téma. Seznámíme se s rostlinami, s tím jak je zpracovávat, využívat nejen pro své zdraví, ale také v kuchyni a domácnosti.

První „Byliny v muzeu“ proběhnou v sobotu 8. října 2016 a budou věnovány receptům středověké léčitelky svaté Hildegardy. V první polovině roku 2017 chystáme dílnu zaměřenou na výrobu domácích bylinných olejů. Tématy dalších setkání budou například jedlé plané rostliny, výroba mastí, bylinné tinktury, barvení rostlinami, domácí bylinná kosmetika apod. Témata bychom rádi přizpůsobili také ohlasům a zájmu návštěvníků.

Informace o konání dílen budeme zveřejňovat na internetových stránkách muzea http://www.muzeum-zlin.cz a facebooku.

Pokud si přejete dostávat informace o konání „Bylin v muzeu“ elektronickou poštou, stačí se přihlásit na objednavky.skoly@seznam.cz.