Chřipky ve Zlínském kraji přibývá, nemocných je dvakrát tolik

Chřipkových onemocnění ve Zlínském kraji přibývá. Hygienici evidují nárůst 128 procent oproti minulému týdnu. Nejvíce nemocných je na Uherskohradišťsku. Zásadní komplikace, že by nějaký pacient ležel na oddělení ARO, však v tomto týdnu nebyly, řekla ČTK pracovnice krajské hygienické stanice Jana Hošková. Ve všech nemocnicích v kraji stále platí zákaz návštěv. 

Chřipka nejvíce trápí malé děti do pěti let. Nejvyšší nárůst oproti minulému týdnu zaznamenali hygienici na Vsetínsku, kde se počet nemocných navýšil o 189 procent. 

Pacientů s akutními respiračními onemocněními je o deset procent více než minulý týden, nemocných je 1629 lidí ze 100.000 obyvatel. Nejvíce jsou nakažené děti. Počet nemocných je však v reálu zřejmě vyšší. "Spousta lidí nedojde k lékaři a léčí se doma, zejména dospělí. Radši si vezmou dovolenou. K lékaři jdou, až když mají zásadní problémy. Jiné je to samozřejmě u dětí, ty rodiče k lékaři přivedou," podotkla Hošková. 
    
Nejvíce nemocných s respiračními chorobami je na Zlínsku, kde je nemocných 1861 ze 100.000 obyvatel, což je o 20,8 procenta více než před týdnem. 
    
Nárůst onemocnění byl podle hygieniků očekávaný, situace je podobná v celé Evropě. Chřipková epidemie by měla trvat šest až osm týdnů. 
 
zdroj: ČTK