Chřipky ve Zlínském kraji přibývá, nemocných je dvakrát tolik

19. 01 2013 | Chřipkových onemocnění ve Zlínském kraji přibývá. Hygienici evidují nárůst 128 procent oproti minulému týdnu. Nejvíce nemocných je na Uherskohradišťsku. Zásadní komplikace, že by nějaký pacient ležel na oddělení ARO, však v tomto týdnu nebyly, řekla ČTK pracovnice krajské hygienické stanice Jana Hošková. Ve všech nemocnicích v kraji stále platí zákaz návštěv. 

Chřipka nejvíce trápí malé děti do pěti let. Nejvyšší nárůst oproti minulému týdnu zaznamenali hygienici na Vsetínsku, kde se počet nemocných navýšil o 189 procent. 

Pacientů s akutními respiračními onemocněními je o deset procent více než minulý týden, nemocných je 1629 lidí ze 100.000 obyvatel. Nejvíce jsou nakažené děti. Počet nemocných je však v reálu zřejmě vyšší. "Spousta lidí nedojde k lékaři a léčí se doma, zejména dospělí. Radši si vezmou dovolenou. K lékaři jdou, až když mají zásadní problémy. Jiné je to samozřejmě u dětí, ty rodiče k lékaři přivedou," podotkla Hošková. 
    
Nejvíce nemocných s respiračními chorobami je na Zlínsku, kde je nemocných 1861 ze 100.000 obyvatel, což je o 20,8 procenta více než před týdnem. 
    
Nárůst onemocnění byl podle hygieniků očekávaný, situace je podobná v celé Evropě. Chřipková epidemie by měla trvat šest až osm týdnů. 
 
zdroj: ČTK
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO