Cimbal Classic ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Příznivci folkové a alternativní scény si přijdou na své. V neděli 25. srpna od 15.00 na Komorním amfiteátru Dřevěného městečka muzea vystoupí brněnská nadžánrová kapela Cimbal Classic Katky a Dalibora Štruncových (mj. houslistka a cimbalista skupiny Javory). Tato kapela již patří více než dvacet let mezi stálice české folkové scény. 

Na koncertě se představí výběrem posluchačsky nejúspěšnějších písní, které se v průběhu času nastřádaly na celkem deseti profilových, žánrově rozličných albech. Autorský rukopis rožnovského rodáka Dalibora Štrunce a zpěv jeho ženy Kateřiny dělají z Cimbal Classicu nezaměnitelný a osobitý soubor, který se opírá i o další šikovné muzikanty. V současné době hraje Cimbal Classic v šestičlenném složení. Katku a Dalibora Štruncovy, coby pilíře a pěvecké frontmany kapely, doplňují hobojista a soprán saxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Marek Švestka a mandolinista Martin Krajíček.
 
Máte-li rádi čisté a průzračné melodie, lyrické a přemýšlivé texty, propojené přirozeným zpěvem a výborným muzikantským řemeslem, pak vystoupení Cimbal Classic v jedinečném prostředí Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm vás nezklame.
 
Otevírací dobu muzea a vstupné do jednotlivých areálů najdete na www.vmp.cz.