De Tempore adventuali aneb O čase adventním

Druhý adventní víkend si můžete zpříjemnit návštěvou koncertu Dětského  folklorního souboru  Ondrášek z Frýdku - Místku, který se uskuteční v sobotu 7.12. v 16.00 v Janíkově stodole Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě. 

Krok po kroku budou diváci spolu s dětmi na pódiu procházet adventem od svatého Ondřeje až za čas narození Ježíška a na své cestě se setkají se známými i dávno zapomenutými adventními zvyky, symboly i písněmi svého kraje- horalského Lašska. Náladu odlehčí nosaté Lucky či masky mikulášského průvodu. Po Štědrém večeru nastane čas koledování a přání štěstí hospodářům a jejich rodinám v nadcházejícím roce.  
 
Dětský folklorní soubor Ondrášek se zabývá autentickým folklorem horalského Lašska. Součástí souboru je i stejnojmenná cimbálová muzika. Soubor již několikrát reprezentoval svůj region na Celostátní přehlídce dětských folklorních souborů v Jihlavě, odkud si vždy přivezl zvláštní ocenění poroty. Dosud nejvýznamnějšího úspěchu dosáhl Ondrášek na MFF ve Strážnici, kde získal titul „Laureát MFF Strážnice 2011“ za pásmo Zvonica. 
 
Vstupenky na koncert můžete získat v předprodeji v Rožnově v knihkupectví Nohavica (Palackého 43), v pokladně Valašského muzea v přírodě nebo u Zdenky Juršové – (soubor.ondrasek@email.cz). Cena vstupenky je 100,- Kč/osoba.
 
Kompletní přehled informací o jednotlivých pořadech najdete na www.vmp.cz a na www.facebook.com/VMPRoznov.