Děti ve Smolině mají nové hřiště, se stavbou pomohli tatínci

U fotbalového hřiště ve Smolině byla před několika dny dokončena hrací plocha pro děti. Ve volném čase se zde budou moci bavit v domečku se skluzavkou, na houpačce, kolotoči nebo houpacím koníkovi. Celý vznik hřiště je zajímavý tím, že se na něm z převážné části podíleli členové osadního výboru a smolinští tatínci. Město Valašské Klobouky vypracovalo projekt a pořídilo herní prvky a materiál, o ostatní už se postarali dobrovolníci svépomocí.

„Osadní výbor a další pomocníci odvedli při stavbě hřiště velký kus práce. Zajistili si pokácení stromů, sami je opracovali a osadili po obvodu hřiště. S technikou provedli výkopové práce, instalovali herní prvky a povrch vysypali štěrkovou drtí. Navíc vyrobili dřevěné lavičky a posezení po pořádání táboráků. Zapojení všech dobrovolníků si velice ceníme, jejich výborná spolupráce ukázala sousedskou pospolitost a zápal pro dobrou věc,“ vyjádřil poděkování starosta města Valašské Klobouky Dalibor Maniš.

Hřiště pro nejmenší vzniklo za využití výtěžku z hracích automatů za loňský rok. „Náklady na projekt, pořízení osmi herních prvků, dvou laviček a stavebních materiálů činily 230 tisíc korun. Kdyby ale nebylo dobrovolné pomoci smolinských rodičů a jejich kamarádů, pohybovala by se celková cena ve vyšších číslech,“ pověděl vedoucí investičního odboru Radek Bařinka.
 
Budování moderního volnočasového areálu ve Smolině tím ovšem nemusí končit. „Na vedlejší travnaté ploše je vyhrazena volná kapacita pro víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Mohly by zde vyrůst kurty na tenis, malou kopanou či basketbal. O realizaci tohoto záměru budeme usilovat v příštích letech,“ poznamenal vedoucí.