Firmy v automobilovém průmyslu pečují o zdravé pracovní prostředí více než jinde

Oblast automobilového průmyslu vyniká mezi segmenty z pohledu péče o zdravé pracovní prostředí. Na jeho kvalitu dbají více než jinde, patrný je vliv moderních provozů německých firem, které v oboru působí. Vedle čistoty se zde ale řeší i zdravé vybavení výroby a kanceláří či zdravé benefity.

Firmy v oblasti automobilového průmyslu vynikají nad ty z dalších oborů v oblasti péče o zdravé pracovní prostředí. V moderních provozech jsou nadstandardně dodržovány hygienické předpisy a úklidové standardy jsou na vysoké úrovni. Důležitost zdravého pracovního prostředí lze pozorovat i na úrovni čistoty, který je dodržován v auto-moto segmentu napříč Evropou.

„Již mnoho let dodáváme řešení pro úklid a čisté pracovní prostředí do mnoha firem napříč segmenty. Společnosti z oblasti automobilového průmyslu řeší tuto otázku maximálně zodpovědně,“ říká Lukáš Rom ze společnosti Kärcher. 

Automotive zaměstnavatelé pro zaměstnance také vytvářejí komplexně zdravé a přívětivé prostředí.  Investují totiž do přítomnosti zeleně na pracovišti, odpočinkových zón, zdravých a ekologických systémů vytápění, chlazení i větrání. Mezi jinými pořizují i přívody přirozeného světla do výrobních hal i kancelářských prostor firem.

„Přirozené denní světlo je velmi důležité jak při práci na výrobních linkách, tak i v kancelářích. Hlavně proto, že je pro lidské tělo i psychiku nejpřirozenějším zdrojem světla. Když pak pracujete v takto osvětlených prostorách, jste výkonnější, méně unavení a lépe se soustředíte,“ říká Jakub Brandalík, ředitel společnosti Lightway a dodává: „Automobilový průmysl si již zvykl, že investice do zdravého prostředí se vyplácí a dnes již zaměstnanci další instalace přímo vyžadují.“

Z konkrétních realizací lze zmínit například světlovody v kancelářích i ve výrobě automobilky Škoda Auto anebo instalace v autosalonech BMW. Automobilový průmysl patří nejen v České republice ale v rámci celé Evropy k nejdůležitějším odvětvím. Firmy, ať už provozují menší výrobní halu nebo rozlehlejší průmyslový areál, musí o zaměstnance neustále pečovat.

K péči o zdraví zaměstnanců patří i nabídka benefitů, které jsou v tomto segmentu také nadstandardní a jejich dlouhodobým trendem je zdraví. „Zaměstnavatelé si stále více uvědomují, že pouze zdravý zaměstnanec, který je fit, může kvalitně odvádět svojí práci. Navíc pokud kvůli pracovní neschopnosti vypadne některý či dokonce více členů týmu, mohou se dostat do situace, která ohrožuje chod oddělení či celé firmy. Zastoupení benefitů zaměřených na péči o zdraví či relaxaci zaměstnanců je z výrobních oborů v automotive V ČR poměrně vysoké. Zaměstnanci zde získávají benefity v podobě nadstandardní zdravotní péče, příspěvků na relaxační, sportovní a regenerační aktivity, zdravotní připojištění nebo dovolenou navíc,“ říká Michal Novák z pracovního portálu Profesia.cz.

Tento charakter automobilového odvětví potvrzuje i společnost SSI Group, která se specializuje na služby v oblasti IFM (Integrovaného facility managementu), požární ochrany či BOZP v mnoha institucích napříč segmenty. „Společnosti v automotive segmentu nejenže stoprocentně dodržují zákonné předpisy BOZP, ale samy si velmi často definují mnohem přísnější normy, aby tak zajistily nadstandardní bezpečnost a péči o zdraví zaměstnanců."