Fotografové mohou hledat Krásky valašské krajiny

O tom, že zdejší příroda nabízí nespočet zajímavých objektů, klidných i dynamických prostorů, míst s příjemnou atmosférou i koutů drsných a svérázných, mohou své okolí přesvědčit fotografové v soutěži Krásky valašské krajiny. Město Valašské Klobouky ji vyhlašuje v rámci oslav Dne Země a zve k účasti jak žáky základní školy, praktické školy či gymnázia, tak i fotografy z řad veřejnosti. Uzávěrka příspěvků je 18. dubna.

„Soutěží chceme mladé lidi i ostatní občany motivovat k tomu, aby si více všímali krás, které nás v krajině obklopují. Pojetí tématu ovšem necháme na každém ze soutěžících a těšíme se na jejich zajímavá ztvárnění. Všechny fotografie pak poputují na výstavu, která bude připravena ke Dni Země v městské knihovně,“ uvedl místostarosta Martin Janík.

Příspěvky do fotosoutěže by měly být ve formátu A4. Autoři si mohou zvolit, zda dají přednost černobílému či barevnému provedení. Na zadní stranu snímku by měli uvést jeho název, své jméno, věk a kontaktní údaje. V případě soutěžících z řad žáků je vhodné připojit ještě název školy. Fotografie by měly být doručeny do středy 18. dubna na podatelnu valašskoklobouckého městského úřadu.

„Ihned po uzávěrce fotosoutěže se bude jednotlivými snímky zabývat odborná porota a výsledky budou vyhlášeny při příležitosti oslav Dne Země v pátek 20. dubna,“ dodal místostarosta. Vítězové se mohou těšit na zajímavé ceny.

Soutěž je pořádána v rámci aktivit k oslavě Dne Země. Autoři si mohou zvolit, zda dají přednost černobílému či barevnému provedení fotografií. Na zadní stranu snímku by měli uvést jeho název, své jméno, věk a kontaktní údaje. Fotografie by měly být doručeny do středy 18. dubna na podatelnu městského úřadu.