František Zuska - Ohlédnutí - Ozdoby ze slámy

Derniéra výstavy SETKÁNÍ SE SLÁMOU 24. února 2018  

Odpoledne strávené ve společnosti Františka Zusky nabídne prohlídku výstavy s průvodním slovem a výrobu jednoduché slaměné ozdoby a kraslice intarzované slámou pod vedením přímo pana Zusky.

13:30 - 18 hodin, 1. podlaží budovy 14

Vstupné 89 Kč (včetně materiálu)

Rezervace nutná! Objednávky a informace na 573 032 315 nebo jana.kosturikova@muzeum-zlin.cz

8. 9. 2017 až 25. 2. 2018
1. podlaží budovy 14
otevřeno denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně v září otevřelo široké veřejnosti výstavu dekorativních ozdob a předmětů ze slámy Františka Zusky.  U příležitosti mistrových 85. narozenin představuje reprezentativní průřez jeho celoživotním dílem. Některé výrobky zejména ze současné tvorby jsou přitom veřejnosti prezentovány zcela poprvé.

Návštěvníci mohou obdivovat bohatou kolekci nacházející se ve sbírkách zlínského muzea, která je doplněna několika desítkami výrobků zapůjčenými od samotného autora, včetně kraslic intarzovaných slámou a rozměrného betlému z jeho nejnovější produkce. Po více jak desetileté odmlce se tak návštěvníkům nabízí jedinečný pohled na ucelenou kolekci přibližující jeho dílo od rané tvorby drobných závěsných vánočních ozdob až po současnou figurální produkci. Zuskovo mistrovství dnes již v podstatě nezná hranic, ze slámy zvládá zhotovit takřka každý tvar, který si jeho tvůrčí ambice vytýčí a specifický charakter materiálu dovolí. Přijďte se nechat unést a okouzlit nevšední krásou těchto zlatavých skvostů, které byly po léta uloženy v depozitářích a nyní se vám představují v celé své kráse.

http://www.muzeum-zlin.cz