Instruktor autoškoly nadýchal při kontrole půl promile

Instruktor autoškoly nadýchal v pátek dopoledne při kontrole ve Zlíně přes půl promile alkoholu. Ačkoliv svého jednání velmi litoval, musí počítat s trestem, řekl ČTK mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. Za tento přestupek muži hrozí pokuta až 20.000 korun a zákaz činnosti až na rok. Hlídka automobil zastavila při preventivní akci "Řídím - piju nealko pivo", kterou policie každoročně pořádá o letních prázdninách.

Z několika desítek ve Zlíně kontrolovaných řidičů ale neporušil zákon ani jediný. "Od zástupce Českého svazu pivovarů a sladoven dostali dar v podobě nealko piva a alkoholtestu," popsal Jaroš. 

Prohřešky zjištěné při kontrolách vozidel autoškoly nejsou výjimečné. Například letos v březnu zastavila policie v Uherském Hradišti mladíka, který jel cvičnou jízdu v autoškole pod vlivem pervitinu.

Loni v listopadu zase v Liberci odhalila hlídka opilého instruktora autoškoly, pětačtyřicetiletý muž nadýchal přes dvě promile.

Loni v červenci zase policisté v Praze zadrželi dvaatřicetiletého muže, který přišel na závěrečnou zkoušku v autoškole pod vlivem alkoholu. Dechovou zkouškou mu byly naměřeny téměř dvě promile. Policii informoval o stavu žáka zkušební komisař.
 
zdroj: ČTK