Lázně Luhačovice modernizují kvůli pacientům s novými indikacemi

Lázně Luhačovice chtějí lépe vybavit a rozšířit své provozy kvůli přibývajícím pacientům s nemocemi pohybového aparátu a nervovými potížemi. Více lidí s těmito diagnózami se do lázní jezdí léčit na základě nového indikačního seznamu lázeňské péče. Do konce roku a v příštím roce se bude do zahájení sezony investovat pět až sedm milionů korun, řekl ČTK výkonný ředitel lázní Jiří Dědek. 

"Plánujeme dovybavení a rozšíření provozu zejména lázeňského hotelu Palace a Morava. Budeme budovat nové pracoviště fyzioterapeutů, nakoupíme speciální vany, přikoupíme k dalším vanám zvedáky. Vylepšíme přístupy do hotelů, i když jsou již bezbariérové," uvedl Dědek. Přibude také fyzioterapeutů. 
    
Lázně podle něj léčily klienty a pohybovými problémy již dříve, ale vzhledem k tomu, že si hradili ubytování a stravu, nebylo jich mnoho. Letos lázně evidují těchto pacientů 500 z celkových 4000, kterým péči hradí pojišťovny. 
    
Nový indikační seznam se týká také dětských pacientů. Nově se mohou léčit děti již od 1,5 roku a děti například s kožními onemocněními. "Dovybavili jsme proto léčebny, pořídili sedačky, postýlky, přizpůsobili koupele v uhličité vodě," podotkl Dědek. Dětských pacientů s novými indikacemi letos do lázní přijelo 120 z celkových 1200 dětí. 
    
Lázně Luhačovice navštívilo letos do konce září 23.939 hostů, což je o 1164 více než za stejné období loňského roku. Nejvíc přibylo tuzemských samoplátců. Počet pobytových dnů se však snížil o 12.058, tedy o více než pět procent. Pobyt v lázních zkrátili zejména dospělí klienti, kterým léčbu hradí pojišťovny. 
    
Pokračuje tak trend, kdy klienty s pobyty hrazenými pojišťovnami nahrazují samoplátci. Klienty lázní tak v letošním roce tvoří ze 72 procent tuzemští samoplátci, 19 procent patří lidem s plnou nebo částečnou úhradou od pojišťovny, zbytek zahraniční samoplátci.
 
zdroj: ČTK