Luhačovické lázně připravily nový festival tance, potrvá čtyři dny

Nový taneční festival připravily luhačovické lázně. Čtyřdenní akce nazvaná Luhačovice v tanci nabídne na konci dubna hlavní program na lázeňském náměstí, tančírny i promítání záznamů vystoupení Královského baletu v Londýně. Novým projektem lázně připomenou a zároveň se zapojí do oslav tance, řekl dnes ČTK výkonný ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek. Mezinárodní den tance připadá na 29. dubna, festival se uskuteční od 26. do 29. dubna. 

Lidé se v lázeňském městě budou moci k tanci připojit nebo se na něj jen dívat. "Tanec navodí nejen lepší náladu a příjemnou zábavu, ale je také srozumitelný pro všechny bez rozdílů řeči a v neposlední řadě má i pozitivní účinky na naši duševní pohodu, tedy zdraví," uvedl Dědek. 
    
Tanci bude v neděli odpoledne patřit lázeňská kolonáda. "Na přehlídce se představí asi 150 účinkujících z 15 tanečních škol, klubů nebo kroužků s různými tanečními žánry," řekl Dědek. Vystupovat budou malé děti i tanečníci staršího věku. Lidé se budou moci také některé tance naučit. V případě nepříznivého počasí bude akce ve Společenském domě. 
    
Hotel Alexandria a vinárna Domino nabídnou účastníkům festivalu tančírny, kino Elektra bude promítat záznamy z představení londýnského baletu. V Lázeňském divadle vystoupí brněnské taneční divadlo Maximvs. 
    
Hlavní sezona lázní bude slavnostně zahájena třídenním kulturním programem, jehož tradiční součástí je i nedělní svěcení pramenů, které letos připadlo na 10. května. 
    
Lázním loni přibylo klientů, přijelo jich více než 33.000, což je o 3000 více než v předchozím roce. Přibylo lidí, kterým pobyt v lázních částečně nebo zcela hradily zdravotní pojišťovny. 
 
zdroj: ČTK