Lyžaře ve Zlínském kraji v sobotu odradil mráz, dnes lákalo slunce

Lyžařské areály ve Zlínském kraji zažily po několika týdnech, kdy kvůli vysokým teplotám musely zastavit vleky, opět rušný víkend. V sobotu ještě lyžaře částečně odradily silné mrazy, dnešní slunečné počasí však pomohlo sjezdovky zaplnit, zjistila ČTK od provozovatelů areálů. Vlekaři využívají výrazného ochlazení a stále sjezdovky zasněžují. 

"V sobotu jsme měli až minus 16 stupňů Celsia a hlavně foukal silný vítr, lidi to odradilo. Dnes je ale plno," řekl ČTK provozovatel ski areálu Troják na Kroměřížsku Jakub Juračka. V provozu je tam celý hlavní svah i dětské vleky. 
    
Podobnou situaci zažilo také středisko Kohútka v Javorníkách. "V sobotu to kvůli mrazům nebylo ideální, dnes je krásně slunečno, středisko opět ožívá," uvedl zástupce areálu Miroslav Maczko. Na Kohútce jede čtyřsedačková lanovka, tři vleky i dětský skipark. "V provozu je polovina sjezdovek, pokud nám to teploty dovolí, budeme zasněžovat dál," podotkl Maczko. 
    
Intenzivně se zasněžuje také ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. "Zatím je v provozu dolní polovina sjezdovky Razula, asi od úterka by však měla být v provozu celá," uvedl šéf areálu Leo Bača. "Víkend byl co do návštěvnosti slabší, více lyžařů bylo na sjezdovce Horal. Od pondělí ale nastoupí lyžařské kurzy a bude plno," poznamenal Bača. 
    
Velký počet lyžařů dorazil do areálu Stupava na Uherskohradišťsku. "Lidí je spousta, funguje hlavní sjezdovka téměř v plné šířce a vleky 1 a 2, ještě dosněžujeme takové ty okrajové části, aby to bylo kompletní," řekla ČTK provozovatelka Bohuslava Orlová. 
    
Naopak na Pustevnách v Beskydech se do víkendu nepodařilo sjezdovky zasněžit, od pondělí by však měl podle internetových stránek střediska jet vlek Pod Šumnou a dětský provazový vlek. "Velkou sjezdovku budeme i nadále zasněžovat. Pokud budou klimatické podmínky dobré a budeme moci stále naplno vyrábět technický sníh, budeme se snažit spustit lyžařské vleky na Velké sjezdovce příští víkend," uvedli provozovatelé. Kvůli nedostatku přírodního sněhu tam však nejsou zprovozněny běžecké trasy. 
 
zdroj: ČTK