Masopustní veselí ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

V sobotu 22. 2. 2014 se od 9.00 do 16.00 uskuteční v prostorách Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě tradiční masopustní program. 

„V sobotu se s námi můžete zúčastnit masopustních obchůzek z Valašska a ochutnat z pestré nabídky zabijačkových výrobků, kterou pro vás připravili mistři řeznického řemesla. Během programu masopustu mohou návštěvníci ochutnat širokou nabídku zabíjačkových výrobků z dílen přibližně 16 mistrů řezníků z okolních regionů a svým hlasem ovlivnit vítěze soutěže „O nejlepší řeznický stánek“. Z lístků, předaných návštěvníky jednotlivým stánkům v rámci této soutěže, bude ve 14:00 vylosován výherce uzené kýty.“ Zároveň je součástí programu soutěž pro odbornou porotu - 17. ročník soutěže "O nejlepší valašskou klobásku". 7. ročník soutěže "O nejlepší valašskou tlačenku". Vítěze soutěže o nejlepší produkty určí 5ti členná porota, složená z vylosovaných zástupců zúčastněných firem. Vzorky do soutěže mohou nosit přihlášené firmy (celkem 16) do 9.00 22. února na ředitelství muzea“, uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.
 
Program:
 
09:00
Otevírací doba muzea  - vyhrává dechová hudba Galička
 
10:00
Slavnostní zahájení pořadu z balkónu fojtství a vyhlášení soutěží
 
10:15
Masopustní obchůzky hosta ze Slovenské republiky souboru Limbora z Prečína
 
11:00 
Vyhrávání hudby na paloučku
 
11:30
Masopustní obchůzky valašských souborů Soláň a Radhošť z Rožnova p. R. a masek z Francovy Lhoty.
 
12:30 
Vyhrávání hudby na paloučku
 
13:00
Masopustní obchůzky hosta ze Slovenské republiky souboru Limbora z Prečína
 
14:00
Vyhlášení výsledků soutěží
 
14:30
Masopustní obchůzky valašských souborů Soláň a Radhošť z Rožnova p. R. a masek z Francovy Lhoty.
 
15:15
Pochovávání basy v podání souboru Soláň z Rožnova p. R.
 
16:00
Ukončení pořadu
 
Vstupenky do areálu Dřevěného městečka si mohou zájemci vyzvednout osobně předem na pokladnách muzea od úterý 18. února 2014, v rámci otevírací doby muzea. „Rozhodli jsme se tak proto, abychom se na místě vyhnuli alespoň částečně případným frontám u pokladen a byl celkově urychlen systém odbavení návštěvníků ve vstupních prostorách muzea“, uvedl Jindřich Ondruš, ředitel Valašského muzea v přírodě. Případné telefonické dotazy k možnostem odebrání vstupenek předem prosíme směřovat na pokladny muzea - 571 757 151 či případně 571 757 138. 
 
Při zakoupení vstupenek do Dřevěného městečka je návštěvníkům umožněn vstup zdarma na právě probíhající výstavy Valašského muzea v přírodě. 10. února 2014 byla slavnostně otevřena výstava (NE)ZAPOMENUTÁ TESLA, k 65. výročí založení NP Tesla Rožnova pod Radhoštěm. V prostoru Sušáku je možno dále zhlédnout stálé výstavy „Městečko pod Radhoštěm“, „Výtvarné umění na Valašsku II“ a „Malovaná jizba“. V Panské sýpce v areálu Dřevěného městečka mohou zájemci navštívit stálou expozici „Řeznické řemeslo“. 
 
Kompletní program akce, struktury vstupného či otevírací doby muzea najdete na www.vmp.cz