Masters Of Rock ve Vizovicích

V areálu vizovické likérky bude dnes odpoledne zahájen festival Masters Of Rock. Jubilejní desátý ročník oblíbené prázdninové akce potrvá až do neděle 15. července. Hlavní hvězdou festivalu bude finská skupina Nightwish, která se do Vizovic vrátí v sobotu po třech letech. Pořadatelé očekávají, že branami likérky letos projde kolem 25.000 návštěvníků.

Kolem areálu rostou stany už od pondělka, zajistit si ubytování v dostupné vzdálenosti od Vizovic je nyní téměř nemožné. Opozdilci ale stále mohou sehnat vstupenky za 1500 korun v pokladnách u vstupu do areálu. Letos dostane každý z návštěvníků kompilační festivalové CD, novinkou budou i vratné kelímky na pivo. Areál likérky se otevírá ve 12:00, první kapela Legendy se vrací začne hrát o dvě hodiny později.

V programu úvodního dne fanoušci ale zřejmě upřou největší pozornost na zástupce nizozemského symfonic-metalu Within Temptation v čele se zpěvačkou Sharon den Adel, která dnes ve Vizovicích oslaví narozeniny. Skupina na Masters Of Rock dorazila s dosud největší pódiovou show, metalisté se tak od 22:50 mohou těšit nejen na skladby z posledního alba The Unforgiving. Do areálu však stojí za to přijít už o nějakou tu hodinu dříve.
 
V 17:40 začnou hrát slovenští Horkýže Slíže, po nich se ve vizovické kotlině vůbec poprvé představí americká formace Kamelot a od 20:50 na pódium vystoupí legendární Irové Thin Lizzy. Dnešní program po koncertu Within Temptation završí od 00:50 švédská heavy-metalová kapela Bloodbound, která mimo jiné představí píseň z nového připravovaného alba, k jejímuž napsání ji inspirovalo poslední vystoupení skupiny na 'Masters' v roce 2010.
 
Při průjezdu Vizovicemi musejí jako každý rok dávat větší pozor motoristé. Zakázáno je parkování podél silnice I/49. Parkovat lze podél jedné strany staré zádveřické cesty, vedoucí od Zádveřic až do Vizovic, a také až směrem na Těchlovský kopec a do Slušovic. Fanoušci mohou také využít železnici, po skončení programu budou totiž do Zlína jezdit speciální spoje. Lidé, kteří se vypraví do Vizovic autem, musejí počítat s policejními kontrolami.
 
zdroj: ČTK