Mezi Otrokovicemi a Vizovicemi budou místo vlaků jezdit pár dní autobusy

Vlaky mezi Otrokovicemi a Vizovicemi nahradí od 3. do 10. července kvůli výstavbě přejezdu a opravě železniční trati autobusová doprava. To však zejména v dopravních špičkách bude pro cestující znamenat zdržení. ČTK o tom informoval Václav Brachtl ze společnosti Koordinátor veřejné dopravy.

Nepřetržitá výluka začne v úterý 3. července v 07:15 a skončí v úterý 10. července v 18:10. Vlaky nepojedou kvůli výstavbě přejezdu na frekventované silnici I/49 a také kvůli dalším opravám na trati.

"Protože je doba jízdy zejména ve špičkách po silnici výrazně delší než po železnici, bude v uvedeném období v platnosti speciální výlukový jízdní řád. Autobusy budou odjíždět z Vizovic i Zlína směr Otrokovice dříve oproti běžnému jízdnímu řádu a v opačném směru budou naopak přijíždět později," přiblížil Brachtl.
 
Výlukový jízdní řád a místa zastavení autobusů náhradní dopravy v jednotlivých obcích jsou k dispozici v elektronické podobě na stránkách Koordinátora veřejné dopravy www.koved.cz. Ve směru do Vizovic zastaví autobusy pro výstup i ve Vizovicích na náměstí.
 
Stavbaři pracují na rozšíření poslední části frekventované silnice I/49 mezi Zlínem a Otrokovicemi od června 2010. Motoristé také tudy budou po opravě, která si vyžádá 585 milionů korun bez DPH, jezdit čtyřmi pruhy. Dokončení celého projektu je plánováno na červen příštího roku, podle silničářů by však komunikace, která výrazně zlepší cestování mezi oběma městy, mohla být zprovozněna již letos na podzim.
 
zdroj: ČTK