Mladík chtěl krást, spadl mezi budovy

Kuriózním způsobem skončil pokus o krádež v Uherském Brodě. Dvacetiletý mladík z Ostravy popíjel se známými v noci na dnešek v tamním parku. Ráno chtěl jet vlakem domů, a jelikož neměl peníze, rozhodl se je ukrást z automatů v budově občerstvení vedle nádraží...

Kuriózním způsobem skončil pokus o krádež v Uherském Brodě. Dvacetiletý mladík z Ostravy popíjel se známými v noci na dnešek v tamním parku. Ráno chtěl jet vlakem domů, a jelikož neměl peníze, rozhodl se je ukrást z automatů v budově občerstvení vedle nádraží. Když lezl na střechu, spadl do mezery mezi dvěma budovami a uvízl v ní na několik hodin, informoval dnes ČTK mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Mezera mezi budovami byla široká pouze 22 centimetrů. Mladík do ní zapadl asi ve 02:00. Po páté hodině ranní přišla žena obsluhující v občerstvení, uslyšela klepání za zdí a přivolala policii. Mladíka museli vyprostit hasiči, vyvázl bez zranění. Mladý muž se policistům k plánované krádeži přiznal. Je podezřelý z pokusu o krádež, za což recidivistovi hrozí až dva roky vězení.
 
zdroj: ČTK