Mosty snů ČR – hudební zážitek na půdě muzea

Netradiční hudební zážitek v podání nevidomých zpěváků Máriana Banga a Radka Žaluda se uskuteční na půdě muzea 21. srpna od 15.00. Akce se uskuteční na Komorním amfiteátru muzea, v případě nepřízně počasí v prostorách Janíkovy stodoly. Vstupné je v běžné výši vstupného do areálu Dřevěného městečka muzea. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý repertoár – sólová vystoupení obou zpěváků či společné duety. Namátkou se bude jednat například:

Ráj (Vangelis – Zdeněk Borovec) v podání Radka Žaluda, Souznění (Karel Svoboda – Karel Šíp) či Tam u nebeských bran (Jiří Zmožek – Zdeněk Rytíř) – společné duety obou zpěváků. Maroš Bango ve svém podání předvede například Vltavu (Bedřich Smetana – Jiří Štaidl) či Čardáš dvou srdcí (Peter Hanzely – Ľuboš Zeman).
 
Akce se koná v rámci festivalu "Dny umění nevidomých na Moravě" ve spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, oblastní pobočka Vsetín.
 
Marián Bango – charizmatický nevidomý umělec s krásným hlasem a velkým srdcem, nazývaný i jako slovenský Bocelli. Zpívá operní árie, operety, kantilény, evergreeny, písně z repertoáru slavných tenorů L. Pavarottiho, A. Bocelliho a P. Dvorského, sakrální hudbu a taneční a lidové písně různých národů (cigánské, maďarské, ruské, moravské). Díky fenomenálnímu hudebnímu sluchu, napříč svému zrakovému handicapu, výborně hraje na 4 hudební nástroje a dokáže se i sám při zpěvu doprovázet. 
 
Radek Žalud – mladý český umělec s krásným hlasem a širokým rozsahem zpívaného repertoáru. Napříč svému handicapu zvládá výborně hru na několik hudebních nástrojů a široké spektrum zájmů.