Muž prý znásilnil dítě, byl obviněn a skončil ve vazbě

Policisté dopadli na Zlínsku jednačtyřicetiletého muže podezřelého ze znásilnění šestileté dívky. Podle policistů minimálně dvakrát dívenku svlékl a přes její odpor jí sahal na genitálie. Soud muže ihned po obvinění poslal do vazby. Jde přitom o muže, který dívenku společně s její matkou vychovával. V minulosti byl už třináctkrát soudně trestán. Hrozí mu až 12 let vězení. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

Policisté se o případu dozvěděli od kamarádky matky malého děvčátka, která jim své podezření nahlásila. "Holčička totiž nechtěla chodit domů a raději volný čas trávila s rodinami matčiných kamarádek. Jedné z nich pak prozradila, co všechno jí matčin partner dělal. Zároveň měla velké obavy, co se stane, když se tajemství prozradí," uvedla policejní mluvčí.

Muž dívence podle policistů vyhrožoval, že ji zabije a stáhne z kůže. "S nahou dívenkou si měl pohrávat dvakrát, jednou na pohovce, podruhé při společné koupeli, tedy když její matka nebyla doma nebo spala. Navíc ji svlečenou několikrát fotil na mobilní telefon," doplnila Macalíková.
 
Podle policistů podezřelý otčím vše popíral a tvrdil, že má dívka bujnou fantazii. Uváděl také, že za podezřením může stát matka, která se s ním chtěla rozvést. "Poté, co se v jeho telefonu našly fotografie nahé holčičky, připustil, že si ji párkrát vyfotil. Další vinu však stále neuznává," dodala krajská policejní mluvčí.
 
Muže zatkli policisté tento týden, pouze několik hodin od oznámení policii. Zatčení nebylo hladké. Muž se snažil uniknout, uzamkl se ve svém bytě a odmítal otevřít. Policisté museli rozlomit dveře a vniknout dovnitř. Pachatel byl v minulosti trestán hlavně za krádeže, podvody nebo neplacení výživného.
 
zdroj: ČTK