Muž s nožem vyloupil bar v Bystřici, mladý pár poštu na Zlínsku

Policie pátrá po pachateli loupeže v baru Oáza v ulici Přerovská v Bystřici pod Hostýnem. Maskovaný muž s nožem v ruce si odtud v neděli večer odnesl několik tisíc korun, řekla ČTK kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Policii se naproti tomu podařilo objasnit jinou loupež. Mladý pár se bude zpovídat z přepadení pošty v Jasenné na Zlínsku z minulého úterý, sdělil ČTK mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. 

Kvůli loupeži v Bystřici policie hledá muže, který je asi 180 centimetrů vysoký a štíhlé postavy. Oblečen byl do světle zelené bundy, tmavých riflí a na nohou měl tmavé polobotky. Obličej skrýval pod černou pletenou kuklou s otvory na oči. Hovořil česky bez přízvuku či vady řeči. Policie žádá o pomoc při pátrání veřejnost. Svědkové se mohou přihlásit na kterékoliv služebně či na lince 158. Pachateli hrozí za loupež až deset let. 
   
Stejnému trestu bude čelit osmnáctiletý muž, který podle policie loupil v Jasenné. Podle Jaroše si zahalená osoba s pistolí v ruce vynutila vydání několika tisíc korun. Policie poté v baru ve Zlíně zadržela mladíka a jeho mladší partnerku. Dívce díky nízkému věku hrozí za loupež nanejvýš pět let. Podle Jaroše mladý pár v baru prohrával uloupené peníze. "S sebou měli i pár tašek s věcmi, které si za lup koupili. Nějaké peníze pak použili i na obstarání pervitinu," doplnil mluvčí zlínské policie. 
    
Kriminalisté pátrají i po lupiči, jenž minulou středu přepadl zlatnictví v Uherském Hradišti. I v tomto případě žádají o pomoc veřejnost. Neznámý muž zbil prodavačku do bezvědomí, když ho vyrušila její dcera. Z obchodu utekl bez šperků i peněz, nasedl do světle zeleného vozu Fiat Panda a ujel. Ze záznamů kamer a výpovědí svědků plyne, že jel směrem na Štěpnice. 
    
"Tam najel na cyklostezku, projel Kunovským lesem a pokračoval přes most v Kostelanech. Z kamerových záběrů vyplývá, že pachatel se na Masarykově náměstí pohyboval opakovaně, a to i týden před loupeží," uvedl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. Dodal, že vůz měl v pátek 11. dubna přední kapotu motoru černou, v pondělí 14. dubna už byla světlezelená. 
    
Policie uvítá jakékoliv svědectví týkající se auta či jeho řidiče. Hledaný muž je zhruba 175 centimetrů vysoký, střední postavy. Má krátce střižené tmavé vlasy a jeho obličej je formován širokými lícními kostmi. Také tomuto muži hrozí za loupež až deset let vězení. 
 
zdroj: ČTK