Muže zadrženého v Ostravě v kauze metanol poslal soud do vazby

Okresní soud ve Zlíně včera poslal do vazební věznice dvaačtyřicetiletého Ostravana, kterého zlínská policie zadržela o víkendu při vyšetřování kauzy otráveného alkoholu. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Petr Jaroš. Muže, který je údajně jedním z větších dodavatelů, kriminalisté obvinili z ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti, hrozí mu až osm let vězení.

Zlínští kriminalisté tak zatím zadrželi a pak obvinili sedm osob, z toho šest ze Zlínska. Kromě nich podle Jaroše zlínská policie nyní nikoho dalšího v případu závadného alkoholu nezadržuje.

Jako první byl obviněn provozovatel večerky na zlínském sídlišti Jižní Svahy, kde nakupovali alkohol otrávení lidé. Sedmatřicetiletý muž čelí obvinění z porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Stíhán je na svobodě, hrozí mu až tři roky vězení. Stejně na tom jsou osmatřicetiletý a o rok starší muž, jejichž obvinění policie oznámila v sobotu.
 
Další trojici hrozí v případě uznání viny až osm let. Jednapadesátiletý muž, v jehož garáži poblíž sídliště Jižní Svahy ve Zlíně byl nalezen alkohol se škodlivým obsahem metanolu, byl obviněn z ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti, neoprávněného podnikání a porušení předpisu o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Nyní je ve vazební věznici.
 
Z ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti jsou obviněni i čtyřicetiletý a čtyřiapadesátiletý muž. Soud oba také poslal do vazby. Muži zřejmě obchodovali se závadným alkoholem ve větším rozsahu a pravděpodobně se podíleli na jeho dovozu do regionu. Od nich zřejmě vede stopa k muži zadrženému v Ostravě. Trojice, které hrozí tříleté vězení, podle všeho patří v případu mezi "menší ryby", konečné prodejce a maloobchodníky.
 
Ve Zlínském kraji po otravě metylalkoholem zemřely dvě ženy. V Baťově krajské nemocnici je podle mluvčí Karly Havlíkové hospitalizováno dvanáct osob po požití závadného alkoholu, dva muže nemocnice přijala včera. Včera byl přijat první muž otrávený metanolem i ve vsetínské nemocnici.
 
zdroj: ČTK