Návraty do zmizelého světa dětských her na půdě muzea

Návraty do zmizelého světa dětských her v areálu Valašské dědiny nabídne nový pořad v programové nabídce muzea „Hravá dědina“, který se uskuteční v sobotu 23. srpna.

„Tento pořad nabídne malým i velkým návštěvníkům možnost příhodně se rozloučit s prázdninami. Návštěvníci si mohou zkusit vytvořit vlastní hračku, například hadrovou panenku a odnést si ji domů. Spolu s dětským souborem či samostatně si budou moci vyzkoušet hry, kterými se bavili naši prarodiče – například slepou bábu, tlučení hrnce, zlatou bránu, dále skákání v pytli, cvrnkání kuliček či chození na chůdách, “ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.
 
Pro návštěvníky jsou připraveny ke zhlédnutí také dobové hračky – například káče, zakuřované a zvukové hračky. Zájemci si budou moci drobné výrobky i zakoupit – modrotiskové panenky, řezbářské výrobky, zdobené perníčky a další.
 
Program bude probíhat po celý den od 9.00 do 17.00. Areál muzea je otevřen od 9.00 do 18.00. Kompletní přehled otevírací doby všech areálů a cen vstupného najdete na www.vmp.cz.