Právě se nacházíte:

O valašského primáška

Od 7. do 13. července se na půdě muzea koná týdenní tvůrčí dílna určená osmi nadaným mladým houslistům z České republiky, Slovenska a Polska. Pod vedením zkušených lektorů si prohlubují zájemci své hudební znalosti, zdokonalují techniku hry a snaží se osvojit všechny dovednosti potřebné pro vedení cimbálové muziky. Vyvrcholením tohoto týdenního snažení mladých primášů je společný koncert v Janíkově stodole v Dřevěném městečku muzea, který se uskuteční v neděli 13. července od 15.00. Areál bude po celý den oživen ukázkami výroby kolem 20 řemeslníků – návštěvníci se mohou těšit například na ukázky výroby dřevěného nádobí, hudebních nástrojů, keramiky, vykrajovaných holubiček či drátenictví a další.

Tvůrčí dílna je určena pro 8 nadaných houslistů ve věku 10 – 18 let pod vedením 4 zkušených lektorů. Akce se koná ve spolupráci s Národným osvetovým centrem Slovenské republiky a zástupci z Polska.
 
Areál Dřevěného městečka muzea je v průběhu letních měsíců července a srpna otevřen od 9.00 do 19.00. Každou celou hodinu se koná pro zájemce organizovaná prohlídka areálu (v ceně vstupného). Kompletní přehled otevírací doby a akcí najdete na www.vmp.cz.