Policie odhalila tři desítky opilých řidičů, metalových fanoušků

Policie letos při dopravních kontrolách souvisejících s festivalem Masters of Rock, který skončil ve Vizovicích v noci na dnešek, odhalila tři desítky opilých řidičů. Našli se i takoví, kteří nadýchali více než promile alkoholu, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Petr Jaroš. Policie přesto hodnotí letošní ročník jako jeden z nejklidnějších ve dvanáctileté historii Masters of Rock.

Policie každý rok fanoušky na kontroly upozorňuje, přesto na to mnozí nedbají. "Většinou šlo o přestupky, avšak našlo se i několik takových, kteří nadýchali přes jedno promile alkoholu a jsou tedy podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nejvíce nadýchal místní dvaatřicetiletý muž, který usedl za volant, přestože v jeho dechu policisté naměřili 2,5 promile alkoholu," uvedl Jaroš.
 
Z ohrožení pod vlivem návykové látky policie podezírá i dalšího mladíka z Vizovic. Dvaadvacetiletý muž nejdříve ve Zlíně sebral registrační značky ze Škody Superb, které umístil na Fiat, s nímž vyrazil do Vizovic. Tam ho zastavila hlídka. Mladík jel s kradenými značkami, bez řidičského průkazu a opilý. Nadýchal 1,67 promile. K odstavenému vozu se navíc po několika hodinách vrátil a pokusil se odjet. Tentokráte nadýchal 1,87 promile.
 
Provinilcům, kteří nadýchali přes jedno promile alkoholu, nyní v případě uznání viny hrozí až rok vězení. Většina řidičů si však na alkohol dala pozor a mnoho jich také přišlo na obvodní oddělení vizovické policie, aby absolvovali preventivní kontrolní test.
 
Nejzávažnější událostí, kterou letos policie na festivalu řešila, bylo loupežné přepadení jednoho z fanoušků osmnáctiletým mužem. Mladík si v noci na pátek s nožem v ruce vynutil vydání peněz a dokladů, policie ho ale po chvíli zadržela. Nyní mu za loupež hrozí až deset let vězení. Policie řešila méně krádeží ve stanech než v minulých letech, vyšetřuje i dopravní nehodu, při které sražený chodec utrpěl lehké zranění.
 
Masters of Rock letos navštívilo 25.000 lidí z 36 zemí světa. Fanoušků metalové a rockové muziky přijelo asi o 3000 více než loni. K vrcholům čtyřdenního festivalu patřil kromě vystoupení kapel Dream Theater, Sabaton, Anthrax či Helloween projekt Rocksymphony, při kterém zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů předvedla se zpěvačkou Martou Jandovou rockové hity.
 
zdroj: ČTK