Pořad Svatojánský večer po letech v programech Valašského muzea v přírodě

Rožnov pod Radhoštěm – po několika letech se do programové nabídky muzea vrací „Svatojánský večer“, který se uskuteční ve večerních hodinách v sobotu 21. června v areálu Valašské dědiny (od 21.00 do 02.00). 

„Svatojánské obřady byly od dávných dob spojeny s mýtickou oslavou slunovratu. Rádi bychom takto návštěvníkům během komponovaného pořadu představili zvyklosti, vážící se k tomuto datu. Návštěvníci se mohou těšit na večer plný tajemných slunovratových zvyků a poezie“, uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea. 
 
V pořadu budou účinkovat soubor SOLÁŇ a společnost HISTORIKA z Rožnova pod Radhoštěm a folklorní skupina HÁJÍČEK z Chrenovce – Brusna (ze Slovenska). Po skončení komponovaného programu se návštěvníci mohou těšit na večerní zábavu s cimbálovou muzikou BAČA z Valašského Meziříčí. Po celý den se budou v areálu Dřevěného městečka prezentovat lidoví výrobci ze Slovenska. Na ukázky bylinkami osázené keramiky se zasvěceným výkladem, výrobu vytlačovaných perníčků, pletení na rámu a na další řemeslné dovednosti se mohou návštěvníci těšit v oživených expozicích Valašské dědiny. Vstupné je v běžné výši na prohlídku areálu Valašské dědiny.