Při škrcení došly vrahům síly, žena útok přežila

Šestačtyřicetiletá žena z Valašskokloboucka v pátek přežila útok vrahů. Dvaatřicetiletý Slovák a o šest let mladší muž ze Vsetínska se podle policie rozhodli, že ženu zabijí a okradou. Dlouhé minuty ji rdousili a nakonec bezvládně ležící oběť nechali ležet na zemi a odešli do hospody. Kriminalisté dvojici obvinili z pokusu o vraždu. Hrozí jim 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.  

Muži, kteří u ženy nějakou dobu bydleli, podle mluvčí vše naplánovali na páteční večer. Společně s ženou popíjeli. Pak ji starší z nich vylákal do ložnice, mladší mezitím připravoval zbraň - černý plastový kabel. "S tím pak do pokoje vstoupil a bezbrannou ženu začal bít a škrtit. Jeho kamarád se k němu přidal poté, co si na ruce nasadil pogumované rukavice. Žena jim nakonec naznačila, kde má peníze i platební karty a nezbylo jí, než prozradit i PIN kódy," uvedla Macalíková.

Oba pachatelé po několika minutách se rdoušením přestali. Údajně proto, že byli vysíleni a báli se, že se vrátí synové oběti. Žena chroptila a bezvládně ležela. V takovém stavu ji zamkli a se svým lupem - 1600 korunami - odešli do hospody. "Nezapomněli dodat výhrůžky, že pokud někomu něco řekne, ublíží jejím dětem. Zraněnou ženu v noci našel její syn a zavolal o pomoc. Ošetřili ji lékaři Baťovy krajské nemocnice," doplnila policejní mluvčí.
 
Žena utrpěla zhmožděniny v obličeji, otok a podlitiny na krku. Oba podezřelé policisté krátce po činu zadrželi v hospodě. Kriminalisté případ vyšetřovali jako loupež. Vzhledem k okolnostem i k přiznání obou mužů, že ženu chtěli zabít, ale věc překvalifikovali na pokus o vraždu. Oba podezřelí jsou ve vazební věznici. V minulosti už byli soudně trestáni.
 
Policisté ve Zlínském kraji v tomto roce vyšetřovali již dvě vraždy a pět pokusů o vraždu.
 
zdroj: ČTK