Při srážce autobusu s kamionem u Buchlovic se zranilo 14 lidí

Při dnešní srážce autobusu s kamionem u Buchlovic na Uherskohradišťsku se zranilo 14 lidí. Nehoda se ale obešla bez vážnějších zranění, většinu lidí poranily střepy z proražených skel autobusu. ČTK to řekl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. Vozy se zřejmě srazily poté, co kamionu při jízdě praskla pneumatika. Nehoda se stala po 16:00 na silnici I/50, hlavní spojnici na Slovensko, která proto musela být uzavřena. 

Řidič kamionu podle policie pravděpodobně ztratil kontrolu nad vozem, když mu praskla jedna z předních pneumatik. Řidič autobusu se sice snažil srážce zabránit, ale vozy se přesto bočně střetly. "Kamion pak vyjel ze silnice do lesa a zaklínil se mezi stromy. Řidič utrpěl zlomeniny," uvedl Mergental. V autobusu se zase při srážce na cestující vysypala skla všech oken na levé straně. "Většina lidí proto utrpěla především řezná zranění," doplnil mluvčí. 
    
Silnice I/50 musela být kvůli vyšetřování a odstraňování následků nehody zcela uzavřena. Úplná uzavírka potrvá podle policejního mluvčího asi nejméně do 19:00. 
 
zdroj: ČTK