Saša Rašilov pokřtí malé tygříky ve zlínské zoo

V neděli 22. září se bude ve zlínské zoo oslavovat.  Oficiálně budou pokřtěna dvě mláďata tygrů ussurijských, která se narodila na konci května 2013. Kmotrem malých tygříků se stane oblíbený český herec Saša Rašilov.

Křtiny proběhnou ve 14.00 hod. přímo u expozice tygrů ussurijských v asijské oblasti zoo. Malí tygříci, sameček a samička, patří mezi vzácné přírůstky zlínské zoo, podle toho byli také vybíráni jejich kmotři. Můžeme vám už prozradit jméno alespoň jednoho kmotra, kterým bude český herec Saša Rašilov. Po ukončení křtin proběhne přímo u expozice tygrů autogramiáda Saši Rašilova, kromě podpisu pana Rašilova si navíc návštěvníci odnesou i hezkou fotografii naších tygříků.
 
Tygry ussurijské chová zlínská zoo od roku 1968. V současné době tvoří pár devítiletá samice Tanja, kterou jsme získali ze ZOO Čeljabinsk, a dvouletý samec Josef, který k nám přišel na konci roku 2012 z německé Zoo Eberswald. Pro Tanju je to již druhý úspěšný porod a odchov mláďat. Poprvé se tak stalo v roce 2009, kdy s jiným samcem zplodila a následně odchovala tři tygřata (dva samce a jednu samičku).