Seznamte se s neprůstřelnou kávou

Káva s mlékem, smetanou či medem, to není nic nového. Ale už jste slyšeli o tzv. bulletproof coffee neboli neprůstřelné kávě? O hitu, který slaví velké úspěchy mezi milovníky zdravého životního stylu a sportu? Pokud ne, tak se právě teď můžete seznámit…

Jedná se o kávu, která dokáže v krátkém čase dodat tělu spoustu energie. Pokud vám nakopnutí běžnou kávou už nestačí, zkuste do ní přidat ještě lžičku másla. Spolehlivě nakopne a dokonce zasytí. Káva s máslem dodá tělu energii, zažene hlad a pomůže zahnat chuťové ataky. Díky tomu, že budete mít menší chuť mlsat pomáhá i při snaze zhubnout nějaké to kilo. Tím to však ještě nekončí. Mimo skvělé (máslové) chuti, energie, zasycení prospívá tato káva i mozku, zlepšuje paměť i koncentraci. Jestliže se tedy potřebujete soustředit dlouhou dobu na určitý úkol/práci, pak vám neprůstřelná káva pomůže vybičovat mozek na maximum.

Neprůstřelná káva i dieta

Bulletproof coffe je součástí stejnojmenné diety. Jedná se Jedná se o způsob stravování, který likviduje zánět v těle, slibuje ztrátu váhy a zlepšení kognitivních schopností, zatímco jíte vysoce kvalitní potraviny.

Snadná příprava, nekonečně energie

Příprava kávy není složitá. V podstatě do svého hrnku kávy přidáte jednu nebo dvě lžičky másla, čímž se káva zjemní a stáhne se její typická hořká chuť. Přestože je káva hodně vydatná a dokáže vás zasytit, neměla by však nahrazovat hlavní jídlo, které tělu dodá potřebné živiny, vlákninu, kompletní sacharidy a kvalitní bílkoviny. Ovšem jako pomůcka proti mlsání a dodání energie funguje spolehlivě. Do kávy se přidává buď kokosový olej, máslo ghee nebo jiné nesolené máslo, které máte k dispozici a rozšlehá se pomocí ručního mixéru nebo šlehače.
Kávu si pak můžete ještě dochutit třeba skořicí. Ta totiž mimo skvělé chuti snižuje glykemický index a pomáhá při hubnutí.