Situace ve Zlínském kraji se zklidnila, hladiny toků klesly

Hladiny řek ve Zlínském kraji se snížily, v regionu už platí první stupeň povodňové aktivity, tedy bdělost, pouze na toku Stanovnice pod přehradou Karolinka na Vsetínsku. Ve středu večer platila bdělost na šesti místech v kraji. Je zataženo, bez výrazných srážek. Situace se zklidnila také podle hasičů, řekl to ČTK jejich mluvčí Libor Netopil. Hasiči museli ve středu odčerpávat vodu a stavět barikády u domů v Otrokovicích na Zlínsku.

"Noc už byla klidná," uvedl Netopil s tím, že ve středu večer ještě hasiči museli zasahovat v areálu výrobce letadel v Otrokovicích, ke kterému se blížila voda a hrozilo zatopení výrobních hal. Hasičům se však podařilo vodu odčerpat. "Mohli jsme zasáhnout rychle, techniku jsme měli nedaleko, když jsme odčerpávali vodu z laguny u rodinných domů v Kvítkovicích," poznamenal mluvčí.

V Kvítkovicích se ve středu dostala voda z polí až k tamním rodinným domům, naštěstí přestalo pršet a voda sama vsakovala do půdy. Na poli u domů se však vytvořila laguna, kterou museli hasiči odčerpat. Na místě také postavili protipovodňovou barikádu, kdyby se situace opakovala. Podle Netopila se dnes rozhodne, kdy ji hasiči odstraní.
 
zdroj: ČTK