Právě se nacházíte:

Slonice Zola je březí

Na leden 2017 nikdy ve zlínské zoo nezapomeneme. Právě v těchto dnech přišla z německé Hormone Laboratory Göttingen, která po celou dobu prováděla pro zoo rozbory vzorků moči, ta nejkrásnější zpráva.  

Potvrdila, že jednadvacetiletá slonice Zola je ve čtvrtém měsíci březosti! První inseminace samice slona afrického na území ČR, která v naší zoo proběhla 29. září 2016, se podařila. "Máme velkou radost. Úspěšnost umělého oplodnění bývá většinou 50%, u nás vyšla napoprvé. Po více než dvou letech náročné postupné realizace slavíme první úspěšný krok v reprodukci slonů afrických. Tým ošetřovatelů, zoologů a významných odborníků z Nizozemí, Německa a Francie odvedl skvělý výkon. Je to však jen ten první krok, čeká nás ještě spoustu další práce," hodnotí ředitel zoo Roman Horský.

Pokud půjde vše podle předpokladů, první slůně slona afrického v České republice by se mělo narodit v létě 2018. Porod by probíhal ještě ve stávajícím pavilonu, který zoo pro tyto potřeby náležitě upraví. "Prostor pavilonu paprskovitě rozdělíme na tři samostatné části, aby každá ze slonic měla svůj vlastní prostor. Zola by tak mohla porodit mládě v pavilonu, který důvěrně zná a na který je zvyklá," doplnil Roman Horský.

http://www.zoozlin.eu