Soutěž o nejkrásnějšího trabanta na valašském autosalonu

Soutěž o nejkrásnějšího valašského trabanta zpestří tradiční Valašský autosalon. Mohou se do ní přihlásit majitelé populárních východoněmeckých vozidel bez ohledu na typ, barvu, velikost nebo rok výroby.

Už 18. ročník Valašského autosalonu se bude konat v polovině května na zimním stadionu ve Vsetíně, informoval ČTK zástupce pořadatele Josef Beneš.

Třídenní autosalon kromě novinek a zajímavostí automobilového a motocyklového průmyslu nabídne také doprovodný program. Rodiče s dětmi budou moci sledovat taneční a šermířská vystoupení. Připraveny budou také jízdy na motokárách, čtyřkolkách, kolotočích a jiných atrakcích. Návštěvníci si ve stánku policistů mohou vyzkoušet laserovou střelnici, prohlédnout si nové vozy a výstroj. Na milovníky motorismu čekají besedy se soutěžními jezdci, někteří se budou moci svézt v závodních vozech.

Na autosalonu se představí 15 autorizovaných prodejců českých i zahraničních automobilů, motocyklů, skútrů a čtyřkolek. "Některé vystavené typy budou mít na Valašském autosalonu regionální premiéru," uvedla Simona Bartoníková z pořádající agentury.

Kromě skutečných vozidel si lidé budou moci prohlédnout také výtvarné práce studentů ze Vsetínska, kteří zpracovávali téma Design - auto budoucnosti a Auto mých snů.

zdroj: ČTK