Tři lidé leží ve zlínské nemocnici, zřejmě po otravě metanolem

Ve zlínské Baťově krajské nemocnici leží tři lidé zřejmě po otravě metanolem. Dva muži (48 a 58 let) jsou v umělém spánku a v kritickém stavu. "U staršího z mužů máme otravu metylalkoholem potvrzenou", řekla ČTK zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková. Třetí hospitalizovanou je osmapadesátiletá žena, která podle mluvčí nemocnice Karly Havlíkové v kritickém stavu není.                   

"Osmapadesátiletý muž popíjel včera (v pondělí) večer pravděpodobně vodku. Měl ale být mimo Zlín, takže přesně nevíme, kde ji pil. Vzhledem k jeho vážnému stavu jej nelze vyslechnout," přiblížila Javoříková. Dodala, že u dalších dvou hospitalizovaných ještě nebyla otrava metanolem potvrzena. "Údajně popíjeli rum, více bude známo po výslechu ženy, která je při vědomí" dodala policejní mluvčí.

Případů otravy metanolem v celé zemi přibývá, již čtyři postižení zemřeli. První případy oznámila karvinská policie ve čtvrtek. Většina postižených, jejichž počet se již dosáhl dvou desítek, je na Moravě, v pondělí ohlásili lékaři těžkou otravu metylalkoholem také z Příbrami ve středních Čechách.
 
zdroj: ČTK