Václav Maňas oslaví sedmdesátiny koncertem s Valaškou

Jak často se milovníkům lidové muziky podaří, aby se zúčastnili oslavy svého oblíbeného skladatele? Taková mimořádná příležitost se nyní nabízí příznivcům a obdivovatelům hudebního skladatele Václava Maňase mladšího, kterému na počest sedmdesátých narozenin připravila dechová hudba Valaška velkolepý koncert. Muzikantská oslava v duchu Maňasových uměleckých kroků se bude konat v pátek 28. září od 19 hodin v KD Klobučan a jejími hosty se můžete stát i vy.

„Celý koncert bude připomínat jednotlivé tvůrčí etapy Václava Maňase. Na úvod zazní nejpěknější písničky rodu Maňasů, navážeme jeho účinkováním v orchestru Československé televize u Václava Zahradníka a neopomeneme ani éru skupiny Echo a taneční muziku 60. a 70. let. Chybět samozřejmě nemůže jeho vlastní skladatelská tvorba pro dechovou hudbu Valaška,“ prozradil k programu kapelník Valašky Jaroslav Baloušek. Slavnostní večer pak vyvrcholí křtem nového CD Jubilejní, které dechovka k této výjimečné příležitosti natočila. 

Aby bylo vzpomínání na Maňasova muzikantská období dokonalé, na pódiu se s ním znovu sejdou přátelé a kolegové, s nimiž v kapelách a orchestrech hrával. „S Valaškou například při průřezu Maňasových písní opět vystoupí muzikanti a zpěváci, kteří s ní koncertovali v minulých letech. Éru taneční muziky pak v posluchačích oživí dříve velmi populární kapela Echo pod vedením Miroslava Bednáře, která se pro tuto oslavu dá po letech zase dohromady. Hrát se budou evergreeny 70. let, rokenrol a další hity,“ prozradil Jaroslav Baloušek. Narozeninovým koncertem bude provázet Ota Prát.
 
Vstupenky na hudební oslavu jubilea Václava Maňase si můžete rezervovat v Městském informačním centru Valašské Klobouky na telefonu 577 311 150 či e-mailu infocentrum@kvs-vk.cz.