VÁNOČNÍ VÝSTAVA BETLÉMŮ

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově p. R. se k bohatému vánočnímu programu přidá také od 05. 12. 2012 – 02. 02. 2013 Vánoční výstava betlémů. Výstava představuje výběr z bohaté kolekce betlémů Valašského muzea v přírodě. 

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově p. R. se k bohatému vánočnímu programu přidá také od 05. 12. 2012 – 02. 02. 2013 Vánoční výstava betlémů.

Výstava představuje výběr z bohaté kolekce betlémů Valašského muzea v přírodě. K zajímavým exponátům patří např. příborský betlém A. Staroweského z poloviny 19. století,  početný soubor z dílny řezbáře Františka Vrzalíka, který jednotlivé figurky vyřezával z lipového dřeva podle výtvarných návrhů malíře Jana Kobzáně, nebo tzv. kachlový betlém Heřmana Lansfelda ze Strážnice. K osobitým regionálním tvůrcům patří František Holba z Nedašova, pro jehož tvorbu jsou charakteristické robustní statické postavy zhotovené z jednoho bloku dřeva.  
 
Novější produkci na výstavě reprezentuje keramický betlém výtvarnice Anny Červinkové, nebo vlněný betlém Ivany Langrové z Valašské Bystřice.
 
Výstava bude otevřena ve vstupní budově muzea – Sušáku, ve výstavním sále prvního patra.