Právě se nacházíte:

Vánoční ZOO Zlín

Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru zlínské zoo. Zimní návštěvu zahrady totiž opět zpestří jedinečná světelná výzdoba.

Světelná vánoční výzdoba doslova rozzáří prostory hlavního vstupu, zámek Lešná a také zámecký park. Díky tisícům drobných světel zoo nyní zdobí typické vánoční motivy – hvězdy, komety, vánoční stromky, zvonky nebo rampouchy. Tradiční motivy opět doplní i světelné siluety exotických zvířat, návštěvníci se tak mohou těšit na „zářící“ slony, tapíry, nosorožce, rejnoky nebo žirafu. Nechybí ani skutečný vánoční stromek, ve který se proměnila impozantní jedle na nádvoří u zámku Lešná. Zoologická zahrada navíc prodlužuje i otvírací dobu. „Krása světelné výzdoby samozřejmě naplno vynikne až po setmění, proto jsme se rozhodli od čtvrtku 5. prosince prodloužit otvírací dobu zoo ve všední dny i během víkendů. Zoo tak bude otevřena od 8.30 do 18.00 hod.,“ uvedla Romana Bujáčková, vedoucí marketingu. Delší otvírací doba bude platit až do neděle 5. ledna 2014. 
 
Kouzelná adventní výzdoba však není jedinou akcí, kterou zoo připravuje pro toto sváteční období roku. Letošní Vánoce zlínská zoo oficiálně přivítá v neděli 15. prosince. „V tento den společně rozsvítíme vánoční strom. Všichni návštěvníci také mohou od toho dne přinášet různé dárky a dobroty pro naše zvířata a položit jej právě pod vánoční strom,“ doplnila Bujáčková. K naší velké radosti nám s rozsvícením pomůže i velmi milá a vítaná návštěva, do vánoční zoo zavítá pan Josef Alois Náhlovský. V doprovodném programu nebudou chybět ani vánoční koledy, tradice a zvyky v podání skvělého folklórního souboru Děcka ze Skoronic. Speciální překvapení chystá zoo i pro dospělé návštěvníky. „Náš dárek nejen zahřeje, ale také provoní celé nádvoří u zámku Lešná,“ nastínila Romana Bujáčková.
 
Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra i Nového roku. Pro vstup do zoo mohou návštěvníci využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 80 Kč, pro děti 40 Kč, studenti a senioři zaplatí 60 Kč. Nižší vstupné platí do 28. února 2014.