Ve Vel. Karlovicích na Vsetínsku se pojede noční závod na běžkách

Ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku mohou v sobotu běžkaři premiérově poměřit své síly za tmy. Závod nazvaný Noční stopa Valachy je pro děti i dospělé. Vybrat si mohou dvě trasy, které budou pro lepší orientaci označeny reflexními šipkami a loučemi. Účastníkům doporučujeme také čelové baterky, řekla ČTK Martina Žáčková z pořádajícího Ski areálu Razula. 

Start i cíl klání je na parkovišti u sjezdovky Razula. Běžkaři změří síly v několika věkových kategoriích na okružních trasách dlouhých 7,5 a 15 kilometrů. Zájemci se mohou k účasti na závodu přihlásit na internetových stránkách www.valachy.cz/nocni-stopa, v den závodu je pro přihlášené i pro další zájemce prezence od 16:00 do 17:30 v Gril srubu Razula na úpatí stejnojmenné sjezdovky. V 17:30 začne závod pro děti do 12 let, v 18:00 následuje hromadný start všech dospělých kategorií. 

Velké Karlovice jsou mezi vyznavači běžeckého lyžování vyhlášenou lokalitou díky množství upravovaných stop. Obec se stará o 40 kilometrů v údolí v 11 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na tuto síť navazuje dalších asi pět desítek kilometrů tras na okolních hřebenech upravovaných sdružením obcí Horní Vsacko. V obci se již léta také koná oblíbený běžecký závod Karlovská 50. Záměrem pořadatelů je, aby se tradicí stalo i večerní klání běžkařů. 
 
zdroj: ČTK