Ve Zlíně objevila policie sklad podezřelého alkoholu

Policie objevila v garáži nedaleko sídliště Jižní Svahy ve Zlíně skladiště s asi 500 lahvemi podezřelého alkoholu. Vedle lahví bylo nalezeno i několik set etiket několika likérek, které čekaly na nalepení, řekl ČTK mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. Podle něj mají několik lahví tohoto alkoholu lidé ještě doma. Policisté je varují, ať z nich v žádném případě nepijí.

"Jednalo se o lahve označené jako vodka a tuzemák, ale jsou tam i nějaké ovocné pálenky," popsal Jaroš. Garáž, která sloužila i jako stáčírna a míchárna pančovaného alkoholu, policisté nalezli ve starším parkovacím komplexu nedaleko sídliště. Prostor včera odpoledne prohledávali spolu s celníky a vynášeli z něj plastové sudy a lahve, které odešlou k expertize. 

Na místě byla i zadržená osoba. Jaroš na otázku ČTK řekl, že má souvislost s ve středu zadrženým dodavatelem alkoholu do večerky na zlínském sídlišti Jižní Svahy. V ní nakupovali alkohol lidé otrávení metanolem. Policie o obou mužích zatím nechce sdělovat žádné bližší informace. Kriminalisté ale v kauze již obvinili provozovatele večerky. Sedmatřicetiletý muž ze Zlína je obviněn z porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Hrozí mu až tříleté vězení nebo zákaz činnosti. Ve večerce se našel nekolkovaný alkohol.

 
Obchod se nachází poblíž budovy, ve kterém také žila jednašedesátiletá žena, která byla nalezena v úterý ráno ve svém bytě mrtvá. Pitva potvrdila úmrtí po otravě metylalkoholem. Ve večerce údajně nakupovali i lidé, kteří nyní leží s otravou metanolem ve zlínské nemocnici. Obchod byl v úterý uzavřen.
 
Na Zlínsku po otravě metylalkoholem zemřely dvě ženy, u jednoho muže se čeká na výsledky pitvy. Ve zlínské krajské nemocnici leží s potvrzenou otravou metanolem osm lidí. Podle mluvčí nemocnice se jejich zdravotní stav mírně zlepšil. Tři pacienti, kteří byli v kritickém stavu, jsou však stále ve vážném stavu a v umělém spánku. Včera odpoledne byla s podezřením na otravu přijata další žena.
 
zdroj: ČTK