Ve Zlínském kraji se zhoršují rozptylové podmínky

9. 03 2013 | Ve Zlínském kraji se mírně horší rozptylové podmínky. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) překračují čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu na obou sledovaných stanicích imisní limit 50 mikrogramů. V Uherském Hradišti bylo dnes ve 14:00 naměřeno 69,1 a ve Zlíně 53,1 mikrogramu na metr krychlový. 

Nadlimitní koncentrace polétavého prachu byly v Uherském Hradišti zjištěny v pátek odpoledne a ve Zlíně ve večerních hodinách. V krajském městě hodnoty stagnují a limit překračují jen mírně. V Uherském Hradišti však denní koncentrace polétavého prachu stále mírně narůstají a už téměř dosáhly hranice 70 mikrogramů na metr krychlový. 

Příznivější čísla však vykazují aktuální hodinové koncentrace polétavého prachu. V Uherském Hradišti dosahují 54,9 mikrogramu a ve Zlíně jen 47 mikrogramů na metr krychlový. Tento stav meteorologové hodnotí jako uspokojivý. 
    
Denní koncentrace polétavého prachu se v kraji dostaly nad limit již v polovině února, kdy vystoupaly až ke 130 mikrogramům na metr krychlový. Hůře se lidem v regionu dýchalo i na přelomu února a března, kdy ale naměřené koncentrace nepřekračovaly hranici 100 mikrogramů na metr krychlový. 
 
zdroj: ČTK
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO