Ve Zlínském kraji se zhoršují rozptylové podmínky

Ve Zlínském kraji se mírně horší rozptylové podmínky. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) překračují čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu na obou sledovaných stanicích imisní limit 50 mikrogramů. V Uherském Hradišti bylo dnes ve 14:00 naměřeno 69,1 a ve Zlíně 53,1 mikrogramu na metr krychlový. 

Nadlimitní koncentrace polétavého prachu byly v Uherském Hradišti zjištěny v pátek odpoledne a ve Zlíně ve večerních hodinách. V krajském městě hodnoty stagnují a limit překračují jen mírně. V Uherském Hradišti však denní koncentrace polétavého prachu stále mírně narůstají a už téměř dosáhly hranice 70 mikrogramů na metr krychlový. 

Příznivější čísla však vykazují aktuální hodinové koncentrace polétavého prachu. V Uherském Hradišti dosahují 54,9 mikrogramu a ve Zlíně jen 47 mikrogramů na metr krychlový. Tento stav meteorologové hodnotí jako uspokojivý. 
    
Denní koncentrace polétavého prachu se v kraji dostaly nad limit již v polovině února, kdy vystoupaly až ke 130 mikrogramům na metr krychlový. Hůře se lidem v regionu dýchalo i na přelomu února a března, kdy ale naměřené koncentrace nepřekračovaly hranici 100 mikrogramů na metr krychlový. 
 
zdroj: ČTK