Vítr zaměstnal v sobotu hasiče

V sobotu ve Zlínském kraji vyvracel silný vítr stromy, poškodil nadzemní vedení nízkého napětí a střechu rodinného domu. Hasiči tak odstraňovali následky poryvů větru na několika místech.  

„Ve většině případů se jednalo o spadlé stromy, které blokovaly provoz na silničních komunikacích, a to v Jasenné a v Brumově-Bylnici na Zlínsku, a dále v Hutisku-Solanci, v Poličné a v Růžďce na Vsetínsku,“ řekl za krajské hasiče mluvčí Roman Žemlička.

Podle něj k náročnějším zásahům patřilo odstranění stromu nad garáží v Bystřičce na Vsetínsku, které dopoledne prováděli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí. Ti museli strom odstranit z automobilové plošiny. Ke škodě na majetku nedošlo.

V obci Police na Vsetínsku došlo k poškození plechové krytiny rodinného domu.

„Dobrovolní hasiči obce Police zde od 12:40 hodin, s využitím lezecké výstroje, provizorně opravili střešní krytinu,“ přiblížil Žemlička.

Nejvážnější případ podle Romana Žemličky se stal krátce po poledni v Podhradní Lhotě na Kroměřížsku, kde spadlé stromy poškodily betonový sloup nízkého napětí. Tím se přerušila dodávka elektrické energie.

„Profesionální hasiči z požární stanice Bystřice pod Hostýnem odstranili tři spadlé stromy s motorovými pilami a následně místo předali pohotovostní službě provozovatele rozvodné sítě,“ popsal Roman Žemlička. Doplnil, že ke zranění osob nedošlo.