Vojáci od rána střeží areál muničních skladů ve Vrběticích

V areálu vybuchlého muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku je od dnešního rána nasazeno více než 30 vojáků. Podílejí se na ostraze vymezeného bezpečnostního prostoru. ČTK to sdělila mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Do areálu, ve kterém 16. října vybuchl jeden ze skladů, dorazilo k dnešním 07:00 prvních 27 vojáků ze 7. mechanizované brigády, konkrétně ze 71. mechanizovaného praporu z Hranic na Moravě. "Jejich úkolem bude ve spolupráci s Policií ČR a Vojenskou policií zajistit střežení vnějšího perimetru prostoru," uvedla Růžičková.
 
Jednotka Vojenské policie podle ní na místě se systémem ostrahy a monitorování působí již od minulého týdne. "Vojenská policie je také připravena na vyžádání poskytnout dopravně-pořádkové hlídky na případný doprovod munice a další specialisty," doplnila Růžičková.
 
Armáda podle ní navíc k likvidaci munice poskytla trhací jámu ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. "Armáda je dále připravena na vyžádání poskytnout na záchranné a likvidační práce v prostoru ženijní jednotku 15. ženijního pluku s potřebnými specialisty a další síly a prostředky podle konkrétních požadavků a úkolů vlády," dodala Růžičková.
 
zdroj: ČTK