Právě se nacházíte:

Výstava Cesta pravěkem

Země je zatím jedinou planetou ve vesmíru, o které můžeme říct, že na ní existuje život. Její jedinečnost spočívá v optimální vzdálenosti od rodné hvězdy, našeho Slunce, v jejím příhodném složení, ale také ve vyváženosti procesů na hranici atmosféry, hydrosféry a litosféry. Jak je naše planeta stará a co předcházelo jejímu vzniku? Na to vše naleznete odpovědi v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde 21. ledna začala výstava nazvaná Cesta pravěkem. 

„Přijďte poznat svou rodnou planetu, potěžkat horniny staré stovky milionů let, prohlédnout si fosilie prehistorických živočichů a obdivovat krásu dávno vyhynulých rostlin. Země je naším domovem, zaslouží si naši úctu, pokoru a naši ochranu. Záleží jedině a pouze na nás jakým způsobem se k Zemi budeme chovat a v jakém stavu ji zanecháme budoucím generacím,“ řekla kurátorka výstavy Ludmila Nejeschlebová. Ve výstavě budou k vidění i velmi zajímavé exponáty – kostra medvěda, napodobeniny kostí, lebky, odlitek trilobita nebo pásovec.

Země se zformovala asi před 4,6 miliardami let akrecí z plynoprachového disku rotujícího kolem rodící se hvězdy, budoucího Slunce. Vývoj Země byl zpočátku podle odborníků velmi bouřlivý a planeta prošla celou řadou dramatických změn, které zůstaly do její historie nesmazatelně vepsány. Geologové a paleontologové dokážou v této kamenné knize číst a přinášejí nám stále nové poznatky o dávné historii naší planety, o vývoji rostlin a živočichů, o jejich vymíráních, ale i o nezdolné síle a vůli k životu.

VÝSTAVA POTRVÁ DO 15. KVĚTNA 2016.

http://www.muzeum-zlin.cz/