Z druhé strany Radhoště – exotické zahraniční soubory v muzeu

Poslední prázdninovou neděli návštěvu Valašského muzea v přírodě zpříjemní program „Z druhé strany Radhoště“. Akce se koná 1. 9. od 14.00 v Dřevěném městečku jako ozvěny frenštátského folklorního festivalu. Na komorním amfiteátru vystoupí 2 zajímavé soubory z trochu, pro nás, „exotičtějších“ zemí. 

Gruzínský národní soubor KOLKHA II je charakterizován jedinečným stylem písní a tanců této zakavkazské republiky, velkolepými kostýmy, polyfonními zpěvy a bohatými hlasy zpěváků.  Za dobu své existence (existuje od roku 1968) soubor navštívil 70 zemí světa. Nyní zavítá i do jedinečného prostředí rožnovského muzea. 
 
Druhým vystupujícím je indonéský soubor Amertha Bhavani Seni Gerak Budaya -  Fakultas Ekonomi Universitas  Tento přijel z jihovýchodní Asie, z hlavního města Indonésie Jakarty. Je součástí indonéské univerzity a zabývá se tradičními tanci a hudbou. Jeho činnost zastřešuje  od roku 2004 výkonné představenstvo Fakulty ekonomiky Universitas Indonesia (Feui) SGB Feui. Tím umožňuje studentům rozvíjet svůj talent a oddanost tradičnímu umění. Členové souboru nejen tančí, hrají a zpívají, ale zaměřují se také na historii indonéské kultury. Zahraničním studentům, kteří se zaregistrují na jejich portálu, umožňují poznat tradiční indonéské tance a kulturu. Během své kulturní mise po České republice vystoupili ve Frenštátě pod Radhoštěm, Štramberku, v Rožnově pod Radhoštěm i v Novém Jičíně, kde jeho mladí  tanečníci a muzikanti předvedou krásu a šarm kultury indonéského souostroví.
 
Otevírací dobu muzea a ceny vstupného najdete na www.vmp.cz.