Zeman ve slušovické firmě Greiner ocenil podnikatelskou tradici

Slušovickou podnikatelskou tradici ocenil dnes ve firmě Greiner Packaging Slušovice prezident Miloš Zeman. Setkal se s managementem firmy, která se zabývá výrobou plastových obalů, i s jejími zaměstnanci. Greiner zaměstnává přes 800 lidí, převážně z regionu. Firma vznikla v roce 1987 jako závod Plasty v JZD Slušovice, v roce 1992 se slušovický podnik spojil s rakouskou rodinnou firmou Greiner, řekl dnes ČTK jednatel firmy Ivo Benda. 

Společnost vyrobila u příležitosti prezidentské návštěvy speciální kelímky s portrétem Zemana. Prezident také krabici s těmito kelímky dostal darem, stejně jako šachy a část valašského kroje. 
    
Zeman dnes zopakoval, že má ke Slušovicím blízký vztah díky přátelství s šéfem bývalého JZD Slušovice Františkem Čubou. Ten v posledních krajských volbách uspěl na kandidátce Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) a stal se krajským radním. "Potřebujeme více Baťů a Čubů," řekl zaměstnancům Greineru Zeman. 
    
Společnost Greiner tvoří na Slušovicku pět firem, jejich konsolidovaný obrat činil loni 2,6 miliardy korun. "Dlouhodobě jsme ziskoví," poznamenal Benda. 
    
Nejvíce se na obratu podílí Greiner Packaging, který vyrábí zejména obaly pro potravinářství, ale také pro průmysl, nádoby na oleje, saponáty či kanystry. Na obratu celé společnosti Greiner se podílí 1,5 miliardou korun. Firma dodává zejména na domácí trh, v případě jogurtových kelímků pokrývá 70 až 80 procent domácího trhu, u pomazánkových másel sto procent v České republice. Další výrobní firma vyrábí plastové technické výrobky. Společnost má také tiskárnu, servisní organizaci zabývající se účetnictvím a strojírenskou firmu. 
    
Greiner podle Bendy chystá výstavbu nové skladové haly, která by trojnásobně zvýšila skladovací kapacitu. Firma čeká na stavební povolení. 
 
zdroj: ČTK