Zimní střediska ve Zlínském kraji zaplnili lyžaři

Na svazích lyžařských areálů ve Zlínském kraji se o víkendu prohánělo velké množství lyžařů, které do hor i níže položených středisek přilákaly výrazně lepší sněhové podmínky. Provozovatelé zimní středisek, kteří tento týden díky ochlazení mohli pokračovat v zasněžování sjezdovek, si víkendovou návštěvnost po dlouhé době opět pochvalují. 

"Na sjezdovce Horal bylo skoro vyprodáno a byla plná lyžařů. Návštěvnost sjezdovky Razula byla průměrná. S víkendem jsme spokojení," řekl dnes ČTK šéf Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku Leo Bača. Vysokou návštěvnost přisoudil nejen lepším sněhovým podmínkám, ale také začátku jarních prázdnin. Na sjezdovkách ve Velkých Karlovicích je zhruba 40 centimetrů umělého sněhu. 
    
Tento týden se poprvé rozjely vleky na sjezdovce v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou ještě v polovině ledna pokrývaly kvetoucí sedmikrásky. Nyní na svahu leží 30 centimetrů technického sněhu. "Díky ochlazení jsme stihli sjezdovku zasněžit a provoz jsme zahájili ve čtvrtek. Hlavně v pátek a sobotu byla návštěvnost velmi vysoká," řekl ČTK vedoucí tamního ski areálu Miroslav Červenka. 
    
Změna počasí směrem k zimnímu se začínala projevovat na zvýšeném zájmu lyžařů už v týdnu. "Středisko bylo i přes týden poměrně plné a není to jen zásluhou školních kurzů. Lidé si lyžování užívají, jsou nadšení a snaží se dohnat zmeškané týdny," uvedl Jakub Juračka ze Ski Areálu Troják v Hostýnských vrších na Kroměřížsku. Také podle Miroslava Maczka z areálu na Kohútce v Javorníkách se situace na horách začíná blížit "normální zimě". 
    
O víkendu mohli lyžaři ve Zlínském kraji vyrazit i do dalších areálů. Lyžuje se prakticky všude tam, kde mají umělé zasněžování. Výborné podmínky nabízejí například i areály v Karolince či střediska Rališka a U Sachovy studánky v Horní Bečvě. Lyžovalo se také v Rusavě na Kroměřížsku. 
 
zdroj: ČTK