Živý Betlém oživí muzeum

Závěrečný program vánočního cyklu v muzeu „Živý betlém“ se uskuteční o víkendu 21. a 22. prosince od 17.00 v areálu Dřevěného městečka. Návštěvníci se mohou těšit na lidovou hru o narození Ježíše podle Evangelia sv. Matouše. 

V prosinci letošního roku uplyne dvacet let od prvního uvedení tohoto programu ve Valašském muzeu. Při psaní scénáře vycházel autor PhDr. Jaroslav Štika z Evangelia sv. Matouše a z tradice tzv. vánočních pastýřských her, nazývaných též pastuši, betlemáři. V roce 2011 doznal původní scénář změn. Přibyly autentické záznamy pastýřské hry z moravsko-slovenského příhraničí a koledy místního učitele Josefa Tvarůžka.
 
V programu se návštěvníkům představí tanečníci, muzikanti a zpěváci ze souborů Javořina, Radhošť, Soláň, Malý Beskyd, cimbálová muzika Ondřejníček, Žesťový kvintet, družina Tří králů na koních, slovem provází Zuzana Vašková.
 
Od 26. do 31. prosince si mohou návštěvníci užít povánoční pohodu a volné dny procházkou areály Dřevěného městečka a Valašské dědiny muzea. V tyto dny je muzeum otevřeno od 9. do 16.00. Na Nový rok si mohou vyčistit hlavu novoroční procházkou – muzeum je otevřeno od 12.00 do 16.00. 28. prosince od 16.00 se koná v kostele sv. Anny z Větřkovic vánoční mše svatá. 
 
Kompletní přehled informací o jednotlivých pořadech najdete na www.vmp.cz a na www.facebook.com/VMPRoznov.