Zlínská zoo je opět druhou nejnavštěvovanější zahradou v ČR

Zlínská zoologická zahrada byla v loňském roce druhou nejnavštěvovanější zoo v České republice, nejvíce lidí přišlo do pražské zahrady. Zlínská zoo tak obhájila svou pozici z roku 2011. Zahradu si loni prohlédlo 484.000 návštěvníků, což je asi o 19.000 lidé méně než o rok dříve. Vedení zoo však vzhledem k ekonomické situaci v zemi považuje loňský rok za velmi vydařený, sdělila dnes ČTK mluvčí zoo Romana Bujáčková. 

Přes mírný pokles šlo podle Bujáčkové o jednu z nejvyšších návštěvností v historii zahrady, která loni otevřela dvě nové expozice - pro vydry obrovské a druhou část expozice Etiopie. Přibyly také hrací prvky a vodní atrakce v dětském koutku v australské oblasti zoo. V květnu prošel branou jubilejní patnáctimiliontý návštěvník od otevření zoo v roce 1948. Zahrada se loni také těšila rekordní přízni sponzorů, kteří jí věnovali 1,6 milionu korun. 

Chovatelům se podařilo odchovat mládě zoborožce bělovlasatého, který se stal raritou v rámci evropských zoologických zahrad. "Stále také zůstáváme jedinou evropskou zoo, které se daří rozmnožovat želvy chilské. Dalším významným úspěchem je odchov turaka žlutozobého, jde o první úspěch v českých zoo. Poprvé se nám podařilo rozmnožit čápy černé. Radost nám udělaly i dva páry papoušků ara arakanga, které odchovaly osm mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov u těchto atraktivních papoušků v historii zoo," uvedl zoolog Pavel Shromáždil. 
    
Vedení zahrady se snaží návštěvníky nalákat například pomocí ročních permanentek, zájem o ně se loni zvýšil. Zahrada letos nabídne možnost on-line nákupu vstupenek nebo slevy pro organizace při zakoupení většího množství vstupenek. 
 
zdroj: ČTK